خط مش کیفیت

Quality Guidelines

شرکت تجهیزات و سازه های انتقال سمنان (سهامی خاص) در راستای اهداف مقدس خود از جمله :

الف : تأمین نیاز کشور و جلوگیری از واردات کالای مشابه خارجی

ب : تولید محصول با کیفیت برتر (بهبود مستمر کیفیت)

ج : افزایش دانش فنی و تعلیم نیروی انسانی برای این رشته از صنعت

د : توسعه و افزایش تولید

ه : ورود به بازارهای جهانی و کسب درآمد تلاش می کند و اساس شرکت را بر پایه :

 • کارکنان صدیق و زحمتکش
 • طراحی و مهندسی تخصصی
 • ابزار و ماشین آلات دقیق
 • مواد اولیه خوب و مرغوب
 • پویایی و نوآوری (تحقیق و توسعه)
 • عمل به تعهدات، تأمین مشخصات فنی و تحویل به موقع محصول و جلب رضایت مشتریان استوار میداند و منشور کیفیت شرکت نیز موید این اهداف می باشد.

کیفیت از دیدگاه ما امری است فراگیر و تمام فعالیتها و منابع شرکت به نوعی بر کیفیت موثر می باشند. به اعتقاد ما کلیه کارکنان در پاسخگویی به نیازهای مشتریان و بهبود محصولات شریکند. کیفیت در عالی ترین شکل از طریق کار گروهی، مشارکت، تفویض اختیارات و بهبود مستمر حاصل خواهد شد.

شرکت صنعتی تجهیزات و سازه های انتقال سمنان در برنامه های بلند مدت خود به دنبال تحقق (مدیریت کیفیت فراگیر) است و بر مبنای این هدف علیه خط مشی های زیر را دنبال می کند :

 • Icon List
  شرکت در مرحله نخست به دنبال استقرار مفهوم (تضمین کیفیت) است. بدین منظور می کوشد فعالیتهای شرکت به گونه ای انجام گیرد تا هم مدیریت و هم نهادهای بیرونی _ به ویژه مشتریان _ اطمینان حاصل کنند که نیازمندیهای تعریف شده برآورده خواهد شد، مهمتر آنکه با ارئه شواهد عینی مناسب، چگونگی اجرای این فعالیت ها را به مشتریان و مدیریت نشان دهد و ثابت نماید.

  استمرار فعالیتها و تأمین مشخصات مورد نیاز محصولات و سایر نیازمندیهای تعریف شده مستلزم رفتار بر پایه اصول، ضوابط و روشهای اجرایی مشخص است و اتکاء بر افراد (حتی بهترین آنها) نمی تواند استمرار فعالیتها با مشخصات تعریف شده را تضمین نماید، بنابراین مدیریت شرکت استقرار سیستم کیفیت بر پایه استاندارد ایزو 9001 و 1801 را از سال 1394 دنبال می کند و مدیر کیفیت مسئول نظارت بر حسن اجرا و کنترل آن و ارائه گزارش به مدیریت می باشد.

 • Icon List
  عمل به تعهدات سرلوحه فعالیتهای ما است. تأمین مشخصات فنی مناسب و تحویل به موقع محصول و نهایتاً جلب رضایت مشتریان از جمله این تعهدات هستند. ایجاد ارتباط با مشتریان و دریافت نظرات آنان در مورد محصولات و عملکرد شرکت در تمامی ابعاد موجب ارتقاء کیفیت می شود و لازم است ترتیبی اتخاذ گردد تا نظرات، پیشنهادات وحتی شکایات آنان دریافت گردد. هر چند که شکایات مشتریان مایه مباهات نیست ولی اطلاع از آن برای ما راهنما و ارزشمند است.
 • Icon List
  با ارزش ترین سرمایه شرکت، کارکنان آن است. حفظ ارزش و کرامت انسانی و تعالی این نیروها از جمله اهداف مدیریت است. به همین منظور توجه به آموزش سازمان یافته و هدفدار تمامی کارکنان، سامان دادن به محیط کار، ایجاد محیطی مطبوع و مطلوب، افزایش شور و شوق و رفاه نسبی کارکنان همیشه در برنامه شرکت قرار دارد. آگاه کردن کارکنان نسبت به مفهوم کیفیت، بالا بردن سطح مهارت، افزایش انگیزه همکاران و توسعه فرهنگ کیفیت از این طریق میسر خواهد بود.
 • Icon List
  اگرچه شرکت در تأمین مواد اصلی از منابع انحصاری تأمین آنها با مشکلاتی مواجه است لیکن دستیابی به کیفیت بهتر مواد اولیه را از طریق ایجاد ارتباط مستقیم و مناسب با تأمین کنندگان آن و همکاریهای فنی و اعمال کنترلهای بیشتر دنبال می کند، و بر غم مشکلات موجود، شرکت صنعتی تجهیزات و سازه های انتقال سمنان کیفیت را فدا نمی کند و حتی به قیمت بازده کمتر، مشخصات نهایی محصول را حفظ خواهد کرد. شرکت هیچگاه به دنبال کمترین هزینه و یا خرید مواد ارزان نیست بلکه هدفش حفظ کیفیت بالا با (هزینه مناسب) است.
 • Icon List
  فرآیند تولید شرکت صنعتی تجهیزات و سازه های انتقال سمنان یک فرآیند مرحله ای و حساس است، حفظ و تداوم تولید به لحاظ حفظ کمیت و بازده تولید حیاتی است، تداوم تولید باعث کاهش هزینه و تولید و افزایش توان رقابت خواهد شد لذا بهره گیری از ماشین آلات مجهز و ابزار دقیق و همچنین، تگهداری و تعمیر دستگاهها از اهمیت خاصی برخوردار است. نگهداری و تعمیرات بایستی با نگرشی پیشگیرانه و کاملاً برنامه ریزی شده انجام گیرد. توجه به امر سرویس و نگهداری، ضمن کاهش هزینه های تعمیرات، باعث بهره گیری بیشتر از ظرفیت و نیز کاهش توقف در خط تولید و مهم تراز آن اطمینان از عملکرد صحیح این دستگاه ها می شود.
 • Icon List
  برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخواسته در مورد کارکنان، دستگاهها و محیط اطراف، مسئله ایمنی جایگاه خاصی در شرکت دارد و بایستی برنامه های مدون داشت و در تمامی فعالیت های شرکت بعد ایمنی را در نظر گرفت.
 • Icon List
  پویایی و نوآوری از اهداف بلند مدت شرکت صنعتی تجهیزات و سازه های انتقال سمنان می باشد که همیشه مورد حمایت و تأکید مدیریت شرکت و بر پایه تحقق و مطالعه و با مشارکت کارکنان قرار دارد.
 • Icon List
  شرکت صنعتی تجهیزات و سازه های انتقال سمنان خشنودی و رضایت خاطر تمامی افراد حقیقی و حقوقی ذینفع و همچنین کلیه کسانی که به هر شکلی با آن در تماس قرار میگیرند، به عنوان یک اصل دنبال می کند.